Jdi na obsah Jdi na menu
 


Demi Lovato

 Demetria Devonne „Demi“ Lovato (* 20. srpna 1992AlbuquerqueNové MexikoSpojené státy americké) je americká zpěvačkaherečka a skladatelka. Její první role byla v televizním seriálu pro děti Barney & Friends. V roce 2008 získala hlavní roli v televizním filmu Camp Rock, kde ztvárnila Mitchie Torres. V roce 2008 podepsala smlouvu z Hollywood Records a vydala své debutové studiové album Don't Forget. Album se umístilo na druhém místě v hitparádě Billboard 200 a během prvního týdne bylo prodáno na 89 tisíc kusů, a získalo tak zlaté ocenění. V roce 2009 hrála v seriálu Sonny ve velkém světě, kde ztvárnila hlavní roli Sonny Munroe, seriál byl vysílán na Disney Channel. Téhož roku vydala své druhé album, Here We Go Again. Toto album prvně debutoval na prvním místě v americkéBillboard 200.

Po vydání několika dalších filmů se Lovato rozhodne v roce 2010 dát si pauzu od herecké i zpěvácké kariéry a zažívá nejhorší rok svého života. V roce 2011 vydává své 3. studiové album a názvem Unbroken, toto album se zabývá jejími potížemi, zejména její první singl z tohoto alba Skyscraper (píseň). V roce 2012 se stane porotkyní druhé řady amerického X Factoru a po skončení soutěže pracuje na svém čtvrtém albu s jednoduchým názvem Demi, které vyšlo v roce 2013 a jeho první singl byl Heart Attack.

Během své hudební kariéry zahájila Lovato několik koncertních šňůr. V roce 2008 byla předskokanem na turné Burnin' Up Tour skupiny Jonas Brothers, téhož roku byla též předskokankou Avril Lavigne a jejího The Best Damn World Tour. Skoro o rok později se Demi pustila do svého vlastního turné s názvem Demi Live! Warm Up To, po nich následovaly další čtyři propagační turné. Během své hudební kariéry získala několik ocenění a nominací. Mimo svou práci se také Demi věnuje filantropickým aktivitám prostřednictvím charitativních akcí, nejčastěji se věnuje životnímu prostředí.

 

 

 

Život a kariéra

Brzké kariérní začátky

Demi se narodila 20. srpna 1992 v AlbuquerqueNovém Mexiku. Její rodiče jsou Patrick Lovato a Dianna Hart de la Garza. Je mexicko-irsko-italského původu. Má starší sestru Dallas Lovato a mladší sestru Madison de la Garza. Její matka byla roztleskávačkou a country zpěvačkou, její otec se přestěhoval do Nového Mexika po jejich svatbě v roce 1994. Se svojí kamarádkou Selenou Gomez se seznámily v televizním seriálu Barney & Friends, kde si zahrála postavu sedmileté Angely. V sedmi letech se Demi začala věnovat hře na piáno a hře na kytaru. V 10 letech se přihlásila do kurzu herectví a tance. V rozhovoru s Ellen DeGeneres Demi prozradila, že byla obětí šikany, a proto její rodiče požádali o domácí vzdělání. Demi získala maturitu v dubnu 2009. Později se Demi stala mluvčí organizace PACER, která se zabývá šikanou a objevila se v reality show Amerika hledá topmodelku. Demi díky šikaně trpěla poruchou příjmu potravy, sebepoškozováním a neuměla ovládat své deprese a emoce. V roce 2006 se objevila v seriálu Prison Break a následující rok v seriálu Just Jordan.

2007–2008: Camp Rock a Don't Forget

V roce 2007 a 2008 hrála Demi roli Charlotte Adams v krátkém televizním seriálu As the Bell Rings na Disney Channel. Ve stejný den v létě 2007 se Demi ucházela o role v televizním filmu Camp Rock a Sonny ve velkém světě, kde také získala obě role. V Camp Rocku získala hlavní roli Mitchie Torres. Film měl premiéru 20. června 2008 a vidělo ho přes 8,9 milionů diváku. Film kritizoval David Hinkley z Daily News, který prohlásil že děj byl podobný filmu High School Musical. Filmové soundtracky byly propuštěny 17. června 2008, ale byly považovaný za méně aktuální jako u soundtracky u High School Musical. Gillian Flynn z Entertainment Weekl se domnívá že Demiini herecké schopnosti byly nezaujaty, ale prohlásil: že má bezmyšlenkovitý úsměv a kdo má často tak velký úsměv ? lidé si jí takhle zapamatují. Demi poskytla svůj hlas a vokály čtyřem skladbám z Camp Rocku, včetně This Is Me a We Rock. To Léto se Demi pustila do svého prvního turné Demi Live! Warm Up a také se stala předskokanem Jonas Brothers a jejích turné Burnin' Up.

Demiiny debutové album Don't Forget bylo vydáno 23. září 2008. Max Paradise od Sputnikmucis ocenil příjemnou přirozenost alba, zatímco Michael Slezak byl kritičtější kvůli Demiiním textům a vokálům. Album debutovalo na druhém místě v Billboard Hot 200 s 89,000 kopií v prvním týdnu prodeje. Album od té doby vlastní zlatý certifikát od Recording Industry Association of America (RIAA), kterého se prodala přes 500,000 kusů v různých zemí. První singl z alba byl Get Back, který byl pochválen pro svoje pop-rockové prvky a dosáhl vrcholného čísla 43 v US Billboard Hot 100. Podobně na tom byl i druhý singl La La Land u kterého byly představeny silně rockové prvky. Tento song se umístil v USA na 52. místě. A poslední singl, který nese stejný název jako album Donť Forget, se umístil na 67. místě v Billboard Hot 100.

2009–2010: Sonny ve velkém světě a Here We Go Again

V roce 2009, spolu z Miley CyrusSelenou Gomez a Jonas Brothers nazpívala charitativní píseň Send It On, která sloužila jako ústřední melodie pro ekologickou organizaci Disney Friends For Change. Dne 8. února měl premiéru film Sonny ve velkém světe na Disney Channel, kde Demi ztvárnila hlavní roli Sonny Monroe, která pracovala v reality show Náhody. Demiin herecký výkon byl popsán jako velmi dobrý. Demi si v červnu 2009 zahrála ve filmu Program na ochranu princezen od Disney Channel. Demi hrála princeznu Rosalindu po boku Seleny Gomez. Tento film se stal třetím nejvýše ohodnoceným filmem od Disney Channel Original Movie, který měl premiéru okolo 8, 5 milionů diváků.

Demi vydala 21. července 2009 své druhé studiové album Here We Go Again. Toto album bylo kritiky příznivě hodnoceno, zejm. rockové prvky, které byly i u jejího prvního alba Don't Forget. Album debutovalo v prvním týdnu Billboard Hot 200 na prvním místě s prodejem okolo 180. 000 kopií. Demi se na propagaci svého alba vydala na své letní turné (2009). Z tohoto alba vypustila Lovato dva singly, první z nich byl stejnojmenný singl jako album Here We Go Again, který se umístil na 15. místě. Druhý singly byl Remember December, který se nedostal ani do top 100 v Billboard Hot 100. V té době se Lovato umístila jako 40. nejlepší umělec v USA a 80. v Británii. Demi se vydala na další turné pod názvem Demi Lovato: Live in Concert, který začal 21. června 2009 a skončil 21. srpna 2009, tento koncert zahrnoval pouze 40 měst. Později byl Lovato a Archeluta udělen Choice Music Tour na udělovaní cen Teen Choice Awards v roce 2010. To zahrnovalo cestování po Jižní Americe, později se toto turné přejmenovalo na South American Tour.

V Březnu 2010 Lovato nazpívala duet s Joe Jonasem na druhu charitu pro Disney Friends For Change. Demi byla pozvána v roce 2010 jako host na turné Jonas Brothers a také se zahrála v 22 epizodě v seriálu Chirurgů, který měl 6. řadu. 3. září 2010 vyšlo pokračování filmu Camp Rock 2: Final Jam, kde Lovato ztvárnila hlavní roli Mitchie Torres. Film byl ohodnocen jen 40 % úspěšnosti, ale Lovatin herecký výkon byl spolehlivě atraktivní. Tento film se stal číslem jedna na kanálu Disney Channale a zhlédlo více jak 8 miliónů diváku. Hlavní píseň z tohoto filmu se stal duet s Joe Jonasem Wouldn't Change a Thing, který dosáhl třetího místa v Billboard Hot 100. Demi hrála také v druhé sérii Sonny ve velkým světe. Kde na párkrát zazpívala nějaký singl a nebo také nazpívala další duet s Joe Jonasem. Bohužel písně nebyly dostatečně úspěšné.

2010–2012: Osobní boje, přestávka a Unbroken

30. října 2010, s cílem vstoupit do léčebného zařízení k léčbě fyzických a emocionálních problémů. Zprávy ukázaly, že Lovato nastoupila do léčebny, protože uhodila tanečnici se kterou měla konflikt, který vedl k tomu, aby zasáhla rodina a také aby se naučila ovládat emoce. Demi bere 100 % odpovědnost za tento incident. 28. ledna 2011 Demi ukončila svojí hospitalizaci v léčebně a vrací se domů. Demi potvrdila, že trpěla bulimii a sebepoškozováním a časté používání návykových látek s alkoholem. Demi měla nervové zhroucení a byla diagnostikována bipolární poruchou v léčebně. V dubnu v časopisu Seventeen se rozpovídala o svých osobních bojí a diskutovala na téma dospívajících dívkách. V dubnu také oznámila Demi svůj odchod ze seriálu Sonny ve velkém světě, čímž svojí hereckou přestávkou museli producenti ukončit seriál. Demi poté řekla že by byla ochotná se vrátit k herectví, až by se cítila lépe. Ale Disney Channel tento fakt vedl k tomu, aby vytvořily seriál Náhody, který navazoval na Sonny ve velkém světě bez Demi. Nicméně tento seriál byl po první sezóně zrušen.

20. září 2011 vydává Demi svoje 3. studiové album z názvem Unbroken toto album mělo méně pop-rockových prvků a spíže Demi experimentovala s R&B. Toto album bylo kritiky přijato s nadšením a prohlásili, že Demi měla díky svým osobním bojům měla kde čerpat a hudba byla více osobnější, než u předchozích dvou alb. První singl z tohoto alba se stal Skyscraper a získal univerzální uznání pro jeho dokonalé poselství, sebeúctu a důvěru, tento singl byl umístěn na 10. místě v Billboard Hot 100. Jako druhý singl vybrala Demi Give You Heart The Break, který se umístil na 16 v USA. Singl Skyscraper byl certifikován v USA jako platinový, zatímco Give You Heart The Break byl 2. certifikován na platinu. Lovato zahájila menší propagační turné pod názvem Summer Tour 2012, který začal v červnu a končil v září. Později toto turné přejmenovala na A Special Night with Demi Lovato a navštívila různé americké státy. V červenci 2012 byl singl Skyscraper nominován za ''Nejlepší video s poselstvím'' na MTV Video Music Awards 2012, kde také vyhrála.

2012–současnost: X Faktor, Demi a návrat k herectví

V březnu 2012 stanice MTV vysílala speciální dokument Stay Strong, který dokumentuje Demiin regenerační a rehabilitační čas. V dubnu 2012 začala Demi pracovat na svém čtvrtém studiovém album. V srpnu 2012 se stala Demi porotcem druhé řady amerického X faktoru s platem 1 milion dolarů. Demi dostala na starost kategorii teenegrů, kteří se nedostali ani do Top 5 jako poslední zůstala Cece Frey, který se umístila na 6 místě. V březnu potvrdila, že se stane porotkyní třetí řady, tím se její plat rapidně navýšil. 24. prosince 2012 vydala Demi hudební video Angles Among US, který byl věnován obětem základní školy Sandy Hook, kde byla masová přestřelka. 24. února 2013 vydala Demi svůj první singl Heart Attack z jejího čtvrtého alba. Tento song byl velmi kladně ohodnocen, byl pochválen za jeho elektropopové prvky s akustickou formou baskitary a bubnů. První týden tato píseň debutovala v Billboard Hot 100 na čísle 12 s prodejem více 250. 000 kopií.

10. května 2013 Demi vydala svoje čtvrté studiové album po názve Demi. Toto album bylo hodnoceno kladně i když ne moc. Někteří prohlašovali, že je to velmi dobrá ochutnávka popu, elektropopu a R&B a další prohlašovali, že je chudší než její předchozí album. Toto album debutovala na Billboard Hot 200 na 3 místě s prodejem 110. 000 kusů. Toto album se proslavilo o v jiných zemích jako je Velká Británie, Nová Zéland, Španělsko a jiné. 16. července 2013 Demi vypustila její druhý singl pod názvem Made in the USA, který se umístil na 80. místě Billboard Hot 100 nějaký větší úspěch nesklidil. 9. září 2013 Demi oznámila, že plánuje vydat knihu Zůstaň Silný. Demi také oznámila že se vrací jako porotce pro třetí řadu X Faktoru. Také oznámila, že se objeví alespoň v 6 epizodách Glee, kde si zahraje umělkyni Dani, který začne chodit se Santanou Lopez. Demi oznámila že 9. února 2014 se vydá na své Neon Lights Tour, které bude zahrnovat Severní i Jižní Ameriku. 21. října 2013 vydala k filmu Frozen píseň Let It go.

Dobročinnosti a aktivity

Demi je zapojena do rozsáhlých filantropických aktivit. Podílí se na organizaci „Disney's Friends for Change,“ která prosazuje „ekologicko-přátelské chování.“ Demi, SelenaMiley a Jonas Brothers nahráli song „Send It On,“ píseň z této charity, která sloužila jako ústřední song pro tuto organizaci v roce 2009. Píseň debutovala v hitparádě Billboard Hot 100, kde se umístila na dvacátém místě. Organizace „Disney's Friends for Change“ poslala všechny své výnosy ze songu „Send It On“ ekologicky zaměřeným charitativním organizacím, patřícím do organizace „Disney Worldwide Conservation Fund.“ Za rok později nahrála Demi s Joem Jonasem novou píseň s názvem „Make a Wave,“ druhý charitativní singl, v současné době sloužící jako ústřední song pro organizaci „Disney's Friends for Change.“ Demi také podporuje organizaci „A Day Made Better.“ Další organizace, které Demi podporuje, jsou:

Image a osobní život

V rozhovoru s Ellen DeGeneres Demi přiznala, že v sedmé třídě procházela bolestnými zkušenostmi se šikanou. Týrání bylo tak hrozné, že jednoho dne, v záchvatu frustrace a strachu, požádala svou matku, aby ji poskytla domácí vyučování. Napsala píseň „Pro lásku dcery“ o svém odcizeném otci. Demi je křesťanka a modlí se s kapelou před vystoupením. Poté, co se poprvé setkali Demi a Selena na několik let předchozím konkurzu Barney & Friends, zaslali video blog na YouTube v březnu 2008. Miley Cyrusová a její přítelkyně Mandy Jirouxová, nahráli parodii na toto video, která zaujala pozornost médií. Zprávy zahrnovaly teorii, že Demi a Selenu by mohla nahradit Miley Cyrusovou. Situaci objasnila Selena tím, že řekla, že tam nebyl žádný spor.

V roce 2010, na své osmnácté narozeniny, Demi koupila své rodině dům ve středomořském stylu v Los Angeles. Řekla: „Darovat tento dárek mé rodině o mých narozeninách, byl ten nejlepší dárek.“ Pak dodala: „Je v něm skoro vše, co si jen dokážete představit. Je to velmi krásný a útulný dům. To miluju.“ Demi už jednou zakoupila své rodině dům v Toluca Lake, v Los Angeles, který stál 1,88 milionu dolarů. Dům koupila, když jí bylo 16 let. Byla poctěna čestným velvyslancem školství, oceněným od americké společnosti American Partnership for Eosinophilic Disorders. Ona je také fanouškem heavy metalu, jako jsou skupiny Maylene a Sons of Disaster, Abigail Williams, The Devil Wears Prada, a Job for a Cowboy.

Centrum pro léčbu omezených

Dne 1. listopadu 2010, Demi oznámila, že odešla z turné Jonas Brothers během uplynulého víkendu, aby mohla vstoupit do léčebného centra a vyhledat lékařské ošetření na emocionální a fyzické problémy. Demi uvedla, že lituje, že nemohla dokončit své turné, ale těší se zpátky do práce v blízké budoucnosti.

Den po oznámení, mluvčí společnosti Disney řekl lidem, že společnost Disney podporuje rozhodnutí Demi. Mluvčí Demi popřel přetrvávající spekulace médií, že by léčba Demi byla pro zneužívání návykových látek. Jiné zdroje uvádí, že šla do rehabilitace kvůli poruchám příjmu potravy a pořezání na paži a jiným druhům věcí. Dne 28. ledna 2011 bylo ohlášeno, že Demi ukončila hospitalizaci na rehabilitačním zařízení a vrátí se domů do Los Angeles, kde bude i nadále navštěvovat lékaře, aby jí pomohli pracovat na otázkách týkajících se léčby. Dne 8. března 2011 bylo zveřejněno exkluzivní video, ve kterém Demi poděkovala svým fanouškům za podporu během toho, co ona popsala jako „nejtemnější doby mého života“, a rovněž uvedla, že byla nadšená vrátit se zpátky do práce. Demi poskytla její první post-rehabilitační rozhovor pro hlasatelku ABC, Robin Roberts, který byl vysílán 22. dubna 2011. Během rozhovoru Demi potvrdila, že její léčba byla kvůli bulimii a sebepoškozování. Demi také uvedla, že incident mezi ní a Alex Welch přišel poté, co měla „velmi nezdravý vztah k jídlu“.

Vztahy

V roce 2009 Demi chodila krátce s bývalým kytaristou Metro Station, Tracem Cyrusuem. V roce 2010 začala chodit s Joem Jonasem, se kterým se setkala při natáčení filmu Camp Rock v roce 2007. Dne 24. května 2010 potvrdila přes svůj oficiální Twitter, že už spolu nejsou. V rozhovoru s US Weekly Joe Jonas uvedl: „Věděli jsme, že jít do našeho milostného vztahu nemusí být jednoduché. Uvědomuji si, že po našem společně stráveném čase mám pocit, že se starám mnohem více o naše přátelství právě teď. Byla to moje volba se rozejít, ale mám ji rád jako kamarádku. Byla tu pro mě, když jsem ji potřeboval. I nadále budu její přítel a budu tu pro ni.“