Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojta dyk

                                            

 (* 23. července 1985Praha) je český herec a hudebník.

Je synem známého literárního historika a spisovatele PhDr. Radko Pytlíka, CSc., a Věry Dykové, majitelky nakladatelství Emporius. Jelikož ona sama odmítla přijmout jméno svého muže, rozhodla, že i syn dostane její příjmení, aby ho uchránila před stejnými posměšky, jaké v mládí slýchával jeho otec.

Jedním z jeho příbuzných je český básník Viktor Dyk, představitel české avantgardní generace z přelomu 19. a 20. století. [1] Mezi ty méně známé patří Alois Dyk, dědeček Věry Dykové, jehož osoba je úzce spjata s historií rodinného nakladatelství Emporium, "později Emporius" a František Dyk, dirigent Symfonického orchestru Československého rozhlasu.
Přestože je jeho jméno v médiích často spojováno s básníkem Viktorem Dykem, jedná se o mnohem vzdálenější větev, nikoli však o přímou rodovou linii.[2]

Ke zpěvu se dostal přes dětský sbor. Zpíval v kapelách Davidoff a T.O.P. Dream Company. V současné době účinkuje v Národním divadle, v divadle La Fabrika, v hudební kapeleNightwork a její tříčlenné podskupině Tros Discotequos. Během posledních tří let se představil též jako zpěvák brněnské swingové formace B-Side Band.